UŽIVATELSKÁ RECENZE: Benzinový vařič Pinguin Pyro

Pinguin_pyro01Přinášíme Vám recenzi od našeho zákazníka na benzínovo-plynový vařič Pinguin Pyro. Protože se jedná o novinku letošního léta, je tato recenze první na trhu a může pomoct při výběru benzínových vařičů. Díky nízké ceně a této recenzi si myslíme, že volba je jasná. Benzínový vařič s možností vaření na plynu + cena/výkon = Pinguin Pyro...

 

Při každé ze svých cest do hor, či do zahraničí jsem až dosud používal plynové vařiče, se kterými jsem byl vždy velmi spokojen. Na svou nedávnou cestu do Vysokých Tater jsem se rozhodl vzít s sebou vařič benzínový. Do rukou se mi dostal nový typ od společnosti Pinguin.
 
Vařič sestává z lahve na 0,5l paliva, ventilu s pumpičkou a spojovací hadičkou a samotného tělesa vařiče. Celá sestava je kompaktní, dá se snadno rozložit a opětovně složit. Ventil s pumpičkou je vyroben z plastu, tedy je třeba dbát na to, aby byl při přenášení bezpečně uložen, protože při neopatrném zacházení by mohlo dojít k jeho poškození. Těleso vařiče je ocelové a tedy ne tak choulostivé.

Pinguin Pyro - benzinový vařič - RECENZE

Samotný proces používání je snadno zvládnutelný, i když také vyžaduje jistou praxi Smile. Nejprve je samozřejmě nutno všechny součásti složit dohromady. Poté natlakujeme pumpičkou obsah lahve (doporučuje se asi 30ti násobné pumpování. Vařič funguje i při asi 15ti násobném natlakování. Záleží zde na tom, jak dlouho předpokládáme, že bude vařič pracovat. Je nutno individuálně odzkoušet. Má zkušenost je , že při 30ti násobném napumpování není žádný problém vařit asi 15minut) a otočíme ventilem. Po chvíli se uvolní male množství kapalného paliva, poté je nutno okamžitě přívod uzavřít, aby nedošlo k přílišnému zaplavení odpařovací misky. Tekuté palivo se zapálí a nechá se asi 1 minutu hořet. V závislosti na použitém palivu bude hoření provázeno větším, či menším množstvím černého dýmu. Protože jsem s sebou měl pouze běžný benzin Natural 95, připadal jsem si jako v pekle Smile . Rozhodně lepší variantou je použití technického benzinu. Poté, co dojde k prohřátí přehřívací trubičky, zapneme opět přívod paliva a vařič se rozhoří. Opět v závislosti na použitém palivu bude toto provázeno větší, či menší zvukovou produkcí ve formě bafání a syčení. Pokud je palivo kvalitnější, bude i proces stabilní za kratší dobu. V případě mnou použitého paliva docházelo z počátku k nerovnoměrnému hoření, které se ale po čase ustálilo (v rámci 1-2 minut). Poté je třeba kontrolovat průtok za pomocí ventilu. Regulování je velmi jemné a tak může docházet až k pohasínání, nebo naopak k silnému hoření, které připomíná vzlet horkovzdušného balónu. Pokud dáme palivu možnost většího průtoku, hoření je rovnoměrnější. Musím říct, že veškeré projevy, které vařič produkoval vytvářely někdy zděšení, někdy veselí u ostatních. Časem ale převládl spíše smích Laughing.

Pinguin Pyro -  benzínový vařič - RECENZE 
Další fází, poté, co jsme dovařili, je zhášení a demontáž zařízení. Uzavřeme tedy ventil a plamen začne zkomírat. Jakmile dojde k úbytku tlaku, začne palivo nedokonale hořet a opět silně kouřit, tedy nejpozději v této chvíli je třeba plamen sfouknout. Demontáž je bezproblémová, až na fázi odmontování ventilu z lahve. V této totiž zůstává natlakované palivo a I při velmi opatrném odmontovávání dochází k rozstřiku benzinu a tedy potřísnění.

Souhrně řečeno jsem s vařičem spokojen. Jeho používání je levnější ve srovnání s plynovými lahvemi (pokud si je člověk neplní sám). Láhev s objemem 0,5l vystačila na vaření 10x cca 15min. Mimochodem, sada obsahuje i redukci k připojení plynové lahve Smile. Jedinou nevýhodou může být výše zmíněné kouření a případné potřísnění benzinem. Já osobně jsem s vařičem spokojen a budu ho s sebou pravděpodobně brát i nadále Smile.

Nyní k vařiči získáte zdarma kartuši Pinguin 230g.

Pinguin Pyro - benzinový vařič - Recenze

 

 

Kategorie

 

Tobi sport s.r.o.

Náměstí míru 27
744 01  Frenštát p.R.
Mob.: 732 466 994
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevírací doba prodejny:

Po - Pá:
 9:00 - 12:00
 12:30 - 17:00
Sobota: 9:00 - 11:30