Termoprádlo

termopradlo devoldJako termoprádlo, nebo také funkční prádlo – označujeme tzv. první vrtsvu.

Hlavním úkolem této vrstvy je udržet tělo v teplotním komfortu - to znamená odvést pot, který při námaze vznikl, do další vrstev. Funkční materiál nepříjmá vlhkost, a nám je příjemně, protože pokožka je suchá, a nehrozí prochladnutí. Oproti tomu bavlněná trika vlhkost udržují několik hodin, a hrozí tak podchlazení.

 

Aby termoprádlo plnilo svou funkci, je potřeba jej mít co nejblíže pokožce, proto je vhodné vybírat velikost přímo na tělo. Vyjímkou jsou trika určena pro vnitřní sporty, které mají volnější střih a lépe tak tělo ochlazují.

V naší nabídce naleznete trika s dlouhým ikrátkým rukávem, dlouhé spodky, ale také nejspodnějšího prádlo jako jsou kalhotky, boxerky, podprsenky a tílka.

Použité materiály lze jednoduše rozdělit na 2 skupiny:

Umělé(syntetické) vlákno – jeho výhodou je možnost jednoduchého barvení, levnější cena a v neposlední řadě také rychlejší schnutí. Nevýhodou bývá při delším nošením zápach, pro citlivější pokožku ne vždy příjemný kontakt (doporučujeme velmi příjemné Craft Zero).

Přírodní vlákno – v naší nabídce zastoupeno vlnou Merino – pochází z vyšlechtěných oveček, jejichž vlákno vlny je jemnější, ohebnější a proto tzv. nekouše. Princip odvodu potu je stejný jako u syntetického prádla, velká výhoda při propocení je schopnost hřát i za vlhkého stavu,  naprostou oblibu získává pro svou dlouhodobou svěžest – ani po několika dnech (pro otrlejší i týdnech)  prádlo nezapáchá, stačí jen nechat vyvětrat, a prádlo je stále příjemné. Důležitá je ovšem správná údržba – doporučujeme prát v přípravku obsahující lanolin, a pozor dávejte při uskladnění na moly.

 

Kategorie

 

Tobi sport s.r.o.

Náměstí míru 27
744 01  Frenštát p.R.
Mob.: 732 466 994
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevírací doba prodejny:

Po - Pá:
 9:00 - 12:00
 12:30 - 17:00
Sobota: 9:00 - 11:30