Firma Devold

Devold of Norway AS je nezávislá společnost s dlouhou a hrdou historií a tradicí.

Vyrábíme vysoce kvalitní vlněné oblečení již od roku 1853 - ve skutečnosti jsme nejstarší výrobce pletených oděvů v Norsku. Naše cíle jsou dnes stejné, jako když Ole Andreas Devold založil společnost před více než 155 lety: vytvořit pohodlné, vysoce kvalitní oblečení, které chrání lidi proti okolním vlivům.

Devold of Norway zaujímá místo na dvou trzích: 1. sportovní oblečení a oblečení pro volný čas, 2. ochranné oděvy. Naším cílem je zachovat naši uznávanou kvalitu výrobků, která je výsledkem dlouholeté řemeslné tradice v kombinaci s nejlepšími dostupnými technologiemi a současně pokračovat v rozvoji nového funkčního oblečení s atraktivním designem.

Devold® sport, outdoor a volný čas zahrnuje širokou škálu pohodlného vlněného spodního prádla, ponožek, čepic, různých druhů středních vrstev oblečení a pletené svetry.
V rámci ochranných oděvů dodáváme prádlo, střední vrstvu, ponožky a doplňky. Všechny prostředky určené k ochraně člověka před chladem, teplem a plamenům.

Největší slávu a prestiž získal Devold na přelomu 19. a 20. století. Na průkopnických expedicích v polárních podmínkách vlněné prádlo Devold oblékali legendy Nansen a Amundsen, objevující drsné kraje na lodi Fram. Devold vyrábí z ovčí vlny a jeho výrobky se vyznačují padnoucími sportovními střihy a dokonalým zpracováním. Pan Devold obléká Nory od roku 1853 až do současnosti. Od této doby proběhla spousta změn a inovací, ale nic nenahradilo skvělé vlastnosti a funkčnost vlny. Pan Devold vyrábí stále v Evropě ve svých továrnách.

Termoprádlo devold

Historie

Historie firmy Devold se datuje do roku 1853, kdy Ole Andreas Devold založil textilní továrny v Ålesundu. Jeho první výrobky byly pletené čepice a rukavice a po čase byly začleněny do výroby ponožky, pletené svetry vlněné prádlo a pracovní oděvy. První oděv pro pracovníky byl hrubý-oky, svetr, později známý pod názvem "Islender". V roce 1866 Devold vyvinul svůj nejslavnější produkt - "Blaatrøia". Tento svetr byl původně pro rybáře, ale stal se populární i jako oblečení pro volný čas. Dnes "Islender" a "Blaatrøia" jsou světoznámé značky po téměř 150 let.

Již v roce 1870 Devold vyrábí většinu druhů tkaných a pletených vlněných textilií, a nové produkty byly neustále rozvíjeny a přizpůsobovány trhu. Devold měl pod kontrolou celý výrobní proces od nákupu surovin (neprané vlny), až po oděvy, které byly doručeny ke spotřebiteli.

Devold byl v mnoha ohledech inovativní muž. V roce 1868 přestěhoval výrobu do Langevåg, neboť tato oblast mu poskytovala to, co potřeboval k zahájení vlastní výroby elektrické energie. V roce 1879 Thomas A. Edison vynalezl moderní žárovku, a již v roce 1883 tento nový vynález dal světlo na pracovníky v továrně Devold. I 1892 - rok poté, co Graham Bell udělal jednu z největších vynálezů v dějinách: telefon - Devold měl telefonní spojení mezi výrobou v Langevåg a kancelář v Ålesund.

V roce 1897 měl Devold několik obchodníků a obchodních agentur v Christianii, a slavný "Blaatrøia" se stal nejprodávanější produkt v rámci pracovních oděvů. Na počátku 20. století Devold začal vyvážet. Norsko se stalo nezávislým národem, a pobřeží Murmansk byl důležitý označeny. Devold vyvážel také na Faerské ostrovy, Island a jih afriky. Nejdůležitějším vývozním produktem byl teplý a pohodlný "Blaatrøia".

Když Ole Andreas Devold začal textilní továrny v roce 1853, byl nejdůležitější kvalifikační solidní technické znalosti v produkci textilií se vlna jako surovina. Rodina Devold byla zabývající se výrobou oděvů od 1760s. Tak Ole Andreas Devold věděl, že jeho výrobky měly být funkční a nejlepší kvality. Oblečení musela vzít deště a nepříjemné počasí, a oni museli být vhodné pro všechny druhy práce a činností. Někdy od roku 1853 mnoho rybářů, pracovníci a dobrodruzi udržely teplé s Devold ®.

Během více než 150 let se poptávky našich zákazníků na komfort a kvalitu zboží změnily. Pro splnění všech těchto požadavků, hodně práce, byla uvedena do vývoje produktů. Dnes je značka Devold ® známé tradiční vlna oděvy, které jsou měkké a lehké na nošení, a přizpůsobit moderním požadavkům na pohodlí. Devold dodává funkční vlněné oděvy s moderním a sportovním designem, které hřejí lidi ve všech druzích počasí.

Zveme vás k pohledu na naše hrdé dědictví!

Jak jde čas s Devoldem

1853
Ole Andreas Devold založil ve městě Ålesund textilní fabriku, která vyráběla pletené čepice a rukavice.

1866
Devold vyvinul svůj nejslavnější produkt – svetr "Blaatrøya".

1868
Devold přesunul fabriku z Ålesund u do městečka Langevåg, kde začal vyrábět ve velkém.

1879
Thomas A. Edison vynalezl žárovku.

1883
Pracovníci začali ve výrobních halách používat žárovku.

1891
Graham Bell vynalezl telefon.

1892
Devold telefonicky spojil výrobu v Langevågu a kanceláře v Ålesundu.

1897
Devold získal stálé obchodní zastoupení v Christianii (dnešní Oslo) a svetr “Blaatrøia” se stal nejprodávanějším oblečením.

1905
Devold vyváží své výrobky do Murmanska, na Faerské ostrovy, Island a do Jižní Afriky. Nejprodáva-nějším produktem byl svetr "Blaatrøia".

1911
Devold zřídil ve své fabrice stanici první pomoci pro svoje zaměstnance.

1914
Začala první světová válka.

1917
Válka zapříčinila velký problém s dodávkou uhlí z Evropy. Devold řešil situaci vybudováním více vodních elektráren.

1926
Ellsworth a Amundsen při své expedici na Severní pól použili oblečení Devold.

1934
Devold má vlastní systém důchodového zabezpečení.

1939
Díky druhé světové válce byl nedostatek surovin, ale Devold dokázal výrobu udržet mimo jiné tím, že recykloval textilie.

1950
Devold vyvíjí novou látku, která se ihned stává bestsellerem – Devold Super Terylene z 45 % vlny a 55 % terylenu.

1960
V šedesátých letech mělo téměř každé norské dítě pyžamo "Tornerose" od Devoldu.

1964
Devold vyvíjí speciální přízi "Devold De-Core" z vlny, ze které pak vyrábí ponožky. Výrobní postup patentovali výrobci ve více než dvaceti zemích.

2002
Devold začal prosazovat nový design a marketingovou strategii ve výrobě spodního vlněného prádla.

Kategorie

 

Tobi sport s.r.o.

Náměstí míru 27
744 01  Frenštát p.R.
Mob.: 732 466 994
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevírací doba prodejny:

Po - Pá:
 9:00 - 12:00
 12:30 - 17:00
Sobota: 9:00 - 11:30